MikroTik Рутер RBD53iG-5HacD2HnD + 1 година гаранција

7.416,00 ден

19 People watching this product now!
 • Достава до дома | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).
Бесплатна достава за сума над 20.000 ден.

Опис на производот

Карактеристики на производот:

MikroTik Рутер RBD53iG-5HacD2HnD + 1 година гаранција

 • Architecture: ARM 32bit
 • CPU: IPQ-4019
 • RouterOS license x 4
 • Operating System: RouterOS
 • Size of RAM: 256 MB
 • Storage size: 128 MB
 • Storage type: NAND
 • Wireless 2.4 GHz generation: Wi-Fi 4
 • Wireless 5 GHz generation: Wi-Fi 5
 • 10/100/1000 Ethernet ports x 5
 • 1G Ethernet ports with PoE-out x 1
 • USB ports x 1

Слични Производи

Последно Прегледано