MaxPuls Батериски повеќенаменски тример во модел по избор + 1 година гаранција

999,00 ден3.799,00 ден

20 People watching this product now!
 • Достава до адреса | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).

Опис на производот

Карактеристики на производот:

MaxPuls Батериски комбиниран градинарски алат во модел по избор + 1 година гаранција

АРТИКЛОТ СЕ ПРОДАВА БЕЗ БАТЕРИЈА И ПОЛНАЧ

1.Тример за жива ограда (10295)

 • Напон: 18 V
 • Должина на нож: 440 mm
 • Наменето за дебелина на гранки до: 14.5 mm
 • Вртежи во минута: 0-11 000 rpm

2.Тример за трева (10296)

 • Напон: 18 V
 •  Максимална ширина на сечењето: 230 mm
 •  Време на траење: 35-40 мин
 • Вртежи во минута: 0-11 000rpm
 • Максимален дијаметар на навој: Ø 1.2 mm
 • Дијаметар на косење: Ø 300 mm

3.Батерија 1500mAh (10307)

 • Напон: 20 V
 •  Батерија: 1500 mAh-Li-ON

4.Батерија 2000mAh (10308)

 • Напон: 20 V
 • Батерија: 2000 mAh-Li-ON

5.Батерија 4000mAh (10309)

 • Напон: 20 V
 • Батерија: 4000 mAh-Li-On

6.Полнач за батерија 2.4А (10310)

 • Напон: 20 V
 • Време на полнење: 2,5 ч
 • 2.4 A
 • Овој полнач е компатибилен со батеријата:
 • Батерија 1500mAh,2000 mAh,4000 mAh

 

 

 

 

 

 

 

Слични Производи

Последно Прегледано