ISKRA Мотокултиватор HG60T-B + 2 години гаранција

22.999,00 ден

15 Луѓе го гледаат овој производ!
 • Достава до дома | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).
Бесплатна достава за сума над 20.000 ден.

Опис на производот

Карактеристики на производот:

Iskra Мотокултиватор HG60T-B + 2 години гаранција

 • Волумен на моторот: 173 cm3
 • Моќност: 3,2 kW
 • Брзина на мирување: 3000 вртежи во минута
 • Тип мотор: четиритактен
 • Мотор со воздушно ладење
 • Капацитет на резервоарот за гориво: 1,6 l
 • Капацитет на резервоарот за гориво: 0,55 l
 • Работна ширина на фреза: 600 mm (23.6 “)
 • Работна длабочина на мелење: 260 mm (10 “)
 • Дијаметар на тркалото: 127 mm (5 “)
 • Ширина на тркалото: 42 mm (1.65 “)
 • Максимален дозволен наклон: 20 °
 • Димензии на пакувањето:  690  x 380  x 660 mm
 • Нето тежина: 36 kg
 • Бруто тежина: 39 kg
 • 2 години гаранција

 

 

Слични Производи

Последно Прегледано