ISKRA Мотокултиватор HG60TN + 2 години гаранција

19.999,00 ден

12 Луѓе го гледаат овој производ!
 • Достава до адреса | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).

Опис на производот

Карактеристики на производот:

Iskra Мотокултиватор HG60TN + 2 години гаранција

 • Зафатнина на моторот: 139 cm3
 • Моќност: 2,3 kW
 • Брзина на мирување: 3000 вртежи во минута
 • Тип на мотор: четиритактен
 • Воздушно ладење на моторот
 • Капацитет на резервоарот за гориво: 1,6 l
 • Капацитет на сад за масло: 0,55 l
 • Работна ширина на глодање: 600 mm (23,6″)
 • Работна длабочина на глодање: 260 mm (10″)
 • Дијаметар на тркала: 127 mm (5″)
 • Ширина на тркала: 42 mm (1,65″)
 • Максимален дозволен наклон: 20°
 • Димензии на пакетот : 690  x 380 x 660 mm
 • Нето тежина: 35,6 kg
 • Бруто тежина: 38 kg
 • 2 години гаранција

 

Слични Производи

Последно Прегледано