PolarB by VIGA Дрвена играчка кујна во боја по избор

5.999,00 ден

15 Луѓе го гледаат овој производ!
 • Достава до адреса | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).

Опис на производот

Карактеристики на производот:

PolarB by VIGA Дрвена играчка кујна во боја по избор

 • Многу девојчиња од 3 години сонуваат за сопствена опремена кујна за себе и кукли
 • Детска кујна направена од дрво со прибор Viga Toys PolarB pink & ndash
 • Создадена за млади домаќинки кои сакаат да станат независни
 • Комплетот за игри е изработен во пастелни бели и розови тонови, така што изгледа нежно и во исто време елегантно
 • Покрај главниот уред со мијалник, аспиратор, шпорет, рерна и тајмер со стрелки, има и 7 кујнски додатоци, вклучувајќи тава, тенџере, 2 дрвени шпатули и 2 тегли за зачини
 • Направете нешто во вашата кујнa
 • Посебно задоволство за децата кои почнаа да се запознаваат со домашните работи
 • Тие можат, имитирајќи ги своите родители, да зготват нешто во тава за пржење со играчки или тенџере, слободно да користат дрвена печка и шпорет, да третираат имагинарни јадења за кукли
 • Ваквите часови се тесно поврзани со развојот на емоционалната интелигенција кај децата, што е многу важно за социјалните вештини и самодовербата
 • Детска кујна од дрво со прибор Viga Toys PolarB розова изработена во согласност со детските играчки EN71 и ASTM со употреба на безбедни бои на база на вода
 • Се препорачува за градинки и развојни центри
 • Комплетот вклучува кујна со димензии 60 x 30 x 81 cm и 7 додатоци
 • Достапни бои: розева и сина
 • Не се потребни батерии
 • Наменето за возраст 3+

Слични Производи

Последно Прегледано