JBL Harman Kardon Aura Studio 4 Bluetooth Звучник + 1 година гаранција

19.999,00 ден

18 Луѓе го гледаат овој производ!
 • Достава до дома | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).
Бесплатна достава за сума над 20.000 ден.

Опис на производот

Карактеристики на производот:

JBL Harman Kardon Aura Studio 4 Bluetooth Звучник + 1 година гаранција

General Specifications:

 • Support: A2DP 1.3, AVRCP 1.6
 • Transducers: 40 mm x 6 pcs (Mid-high range); 130 mm x 1 pc (Subwoofer)
 • Rated power: 2 x 15 W RMS + 1 x 100 W RMS
 • Frequency response: 45 Hz – 20 kHz (-6 dB)
 • Signal to noise ratio: 80 dB at 15 W (Mid-high range); 80 dB at 100 W (Subwoofer)
 • Power supply: 100 – 240 V ~ 50/60 Hz

Dimensions:

 • Dimension (H x W x D): 283.6 x 232 x 232 mm / 11.2” x 9.1” x 9.1”
 • Weight: 3.6 kg (7.9 lb)

Control and Connection Specifications:

 • Bluetooth version: 4.2
 • Bluetooth transmitter power: 0 – 9 dBm
 • Bluetooth transmitter frequency range: 2.402 – 2.480 GHz
 • Bluetooth transmitter modulation: GFSK, π/4 DQPSK, 8DPSK

Слични Производи

Последно Прегледано