VIVAX Клима уред инвертер 3.8kW ACP-12CH35AENI R32 + 5 години гаранција

23.999,00 ден

12 Луѓе го гледаат овој производ!
 • Достава до адреса | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).

Опис на производот

Карактеристики на производот:

VIVAX Клима уред инвертер ACP-12CH35AENI + R32 3.5 kW + 5 години гаранција

 

 • ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP):A++ (7.0/4.2)
 • МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:4308.00 W
 • МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:4381.00 W
 • ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:3517/3810 W
 • ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:1096 W
 • ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:1027 W
 • ПРОТОК НА ВОЗДУХ:530.00 m3
 • КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:1.20 l/h
 • НИВО НА БУЧАВА:37.00 dB
 • РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -20 ℃  ДО 50 ℃
 • МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:8.70 kg
 • МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:23.70 kg
 • ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:до 35 м2
 • ФРЕОН:R32
 • ФИЛТРИ:Филтер за прашина , каталистички филтер
 • ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА:720 X 495 X 270 mm
 • 5 години гаранција

Слични Производи

Последно Прегледано