VIVAX Клима уред инвертер 7.0kW ACP-24CH70AERI+R32 + 5 години гаранција

61.999,00 ден

11 Луѓе го гледаат овој производ!
 • Достава до адреса | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).

Опис на производот

Карактеристики на производот:

VIVAX Клима уред инвертер ACP-24CH70AERI+R32+5 години гаранција

 • Капацитет на ладење: 7,03 kW
 • Капацитет на греење: 7,91 kW
 • Фреон: R32
 • Циркулација на воздухот: 1060 m3/h
 • Енергетска класа на греење: А+
 • Енергетска класа на ладење: А++
 • SEER коефицент: 6,6
 • SCOP коефицент: 4
 • LED екран
 • Функционалности:
  -Turbo mode, ionizator, timer, самодијагностика, sleep mode, I feel функција, soft start, auto mode, auto restart
 • Dust филтер
 • Bio филтер
 • Wi-Fi ready
 • Сушач на преостаната влага, греачи на компресорот и кондензаторот, функција за штедење на енергија, работа при низок напон, заштита за вентил на надворешна единица
 • Рамна предна маска
 • Греење и ладење при температура -20°C
 • Влезна снага на ладење: 2261W
 • Влезна снага на греење: 2320W
 • Опсег на работа: -20°C≤T≤50°C
 • Капацитет на одвлажнување: 2,4 l/h
 • 5 години гаранција

 

Слични Производи

Последно Прегледано