VIVAX Клима уред инвертер 5.5kW ACP-18CH50AEGIs R32 + 5 години гаранција

29.999,00 ден

Нема на залиха

Нема на залиха

18 Луѓе го гледаат овој производ!
 • Достава до адреса | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).

Опис на производот

Карактеристики на производот:

VIVAX Клима уред инвертер 5.0kW ACP-18CH50AEGIs R32 + 5 години гаранција

 • ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP):A++ (7.4/4.0)
 • МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:5832.00 W
 • МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:5850.00 W
 • ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:5275/5568 W
 • ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:1550 W
 • ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:1570 W
 • ПРОТОК НА ВОЗДУХ:840.00 m3
 • КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:1.80 l/h
 • НИВО НА БУЧАВА:42.50 dB
 • РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -10 ℃  ДО 50 ℃
 • МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:10.00 kg
 • МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:32.70 kg
 • ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:до 55 м2
 • ФРЕОН:R32
 • ФИЛТРИ:Филтер за прашина
 • ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА:805 X 554 X 330 mm
 • 5 години гаранција

Слични Производи

Последно Прегледано