VIVAX Клима уред инвертер 3.8kW ACP-12CH35AEFIs R32 + 5 години гаранција

17.999,00 ден

12 Луѓе го гледаат овој производ!
  • Достава до адреса | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).

Опис на производот

Карактеристики на производот:

VIVAX Клима уред инвертер ACP-12CH35AEFIs R32 + 5 години гаранција

  • Тип на клима: Инвертер
  • Енергетска класа на греење: A+
  • Енергетска класа на ладење: A++
  • Работна температура од: -10 до 50
  • Наменета површина: до 35 m2
  • Гаранција: 5 години

ЗАШТЕДА НА ЕНЕРГИЈА

1 W Standby
Клима уредот во оваа позиција троши само 1 W енергија дневно.

Функција за заштеда на енергија
Оваа функција и помага на клима уредот да осигура доволно моќност за ладење без потреба да работи во полн капацитет.

Ноќен начин на работа
Температурата автоматски и благо расте или паѓа како би се зачувала удобна собна температура, а во исто време и намалена потрошувачка на енергија.

ECO начин на работа
Новата VIVAX кима во ECO начин на работа преку осумчасовен режим на работа заштедува до 60% енергија.

ЗДРАВЈЕ

Филтер за прашина
Мрежаст филтер помага да ги сопре честичките прашина од воздухот и му дава почист и поквалитетен воздух во просторијата.

Самочистење
Внатрешната единица ќе продолжи со работа како би го исушила и исчистила преостанатиот кондензат.

Антикорозивна заштита – Златен премаз
Специјален антикорозивен премаз ја штити надворешната единица од атмосферските влијанија. Помага и во продолжување на животниот век на надворешната единица и во подобра ефикасност во греење

Слични Производи

Последно Прегледано