VIVAX Клима уред инвертер 3.5kW ACP-12CH35AESI PRO R32 + 5 години гаранција

24.999,00 ден

17 Луѓе го гледаат овој производ!
 • Достава до адреса | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).

Опис на производот

Карактеристики на производот:

VIVAX Клима уред инвертер ACP-12CH35AESI PRO R32 3.5 kW + 5 години гаранција

 • ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА ЛАДЕЊЕ: А++
 • ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА ГРЕЕЊЕ: А+
 • МОЌНОСТ (KW): 3.5
 • МОЌНОСТ (btu): 1200
 • КАПАЦИТЕТ ЛАДЕЊЕ (kw): 3.517 (0.821-4.162)
 • КАПАЦИТЕТ ГРЕЕЊЕ (kw): 3.81 (0.85-4.777)
 • ПОТРОШУВАЧКА ЛАДЕЊЕ (w): 1096 (120-1650)
 • ПОТРОШУВАЧКА ГРЕЕЊЕ (w): 1027 (110-1480)
 • ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 530 m3
 • ОДВЛАЖНУВАЊЕ (L): 12
 • SEER / SCOP: 4.1
 • РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: -15°C ~+50°C 
 • ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: 20-30 m2
 • ГРЕЈАЧ ВО НАД. ЕД.: х
 • SMART/WI-FI: Опција УСБ
 • ТЕХНОЛОГИЈА: Инвертер
 • ТЕЖИНА НАД. ЕД. (kg): 25
 • ДИМЕНЗИИ НАД. ЕД.: 720 x 270 x 495
 • ТЕЖИНА ВНАТ. ЕД. (kg): 8.5
 • ДИМЕНЗИИ ВНАТ. ЕД.: 802 x 297 x 189 mm,835 x 208 x 295 mm
 • ЗВУЧЕН ПРИТИСОК (dB): 21
 • ГАРАНЦИЈА ( Год. ): 5
 • ФИЛТРИ: UV ламба за стерелизација,Био Филтер,филтер за прашина,ION

 

 

Слични Производи

Последно Прегледано