VIVAX Клима уред инвертер 3.5kW ACP-12CH35AERI+R32 во боја по избор + 5 години гаранција

26.999,00 ден

12 People watching this product now!
 • Достава до адреса | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).

Опис на производот

Карактеристики на производот:

VIVAX Клима уред инвертер ACP-12CH35AERI+R32+5 години гаранција

 • Капацитет на ладење: 3,52 kW
 • Капацитет на греење: 3,81 kW
 • Фреон: R32
 • Циркулација на воздухот: 520 m3/h
 • Енергетска класа на греење: А++
 • Енергетска класа на ладење: А+++
 • SEER коефицент: 8.5
 • SCOP коефицент: 4,6
 • LED екран
 • Функционалности:
  – самодијагностика, soft start, sleep mode, Turbo mode, ionizator, timer, auto restart, auto mode, I feel функција
 • Dust филтер
 • Bio филтер
 • Wi-Fi ready
 • Сушач на преостаната влага, греачи на компресорот и кондензаторот, функција за штедење на енергија, работа при низок напон, заштита за вентилот на надворешна единица
 • Рамна предна маска
 • Греење и ладење при температура -25°C
 • Влезна снага на ладење: 1088W
 • Влезна снага на греење: 1025W
 • Опсег на работа: -25°C≤T≤50°C
 • Капацитет на одвлажнување: 1,2l/h
 • 5 години гаранција

Слични Производи

Последно Прегледано