VIGA Дрвена играчка сложувалка со различни бои и форми

899,00 ден

15 Луѓе го гледаат овој производ!
  • Достава до адреса | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).

Опис на производот

Карактеристики на производот:

VIGA Дрвена играчка сложувалка со различни бои и форми

  • Едукативна и забавна игра во која можете да уживате заедно со Вашето дете
  • Основната цел на играта е детето да фрли коцка и да ја именува бојата на неа, а потоа да ги усогласи другите делови од сложувалката според добиената боја на коцката
  • Преку играта, детето развива координација на рака-око, имагинација, учи за форми, животни и бои
  • Во комплетот се вклучени и две коцки
  • Наменето за возраст 3 +

 

Слични Производи

Последно Прегледано