VIGA Дрвена играчка кујна

5.999,00 ден

Нема на залиха

Нема на залиха

17 Луѓе го гледаат овој производ!
 • Достава до адреса | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).

Опис на производот

Карактеристики на производот:

VIGA Дрвена играчка кујна

VIGA кујните се парче мебел од соништата за малиот готвач. Децата ги имитираат своите родители – затоа сакаат да подготвуваат деликатеси за целото семејство исто како нивната мајка, тетка или баба.
Заедничкото подготвување оброци е одличен начин за учење преку игра. Секоја кујна има мијалник, рерна и шпорет каде што можете да ги креирате вашите омилени јадења за целото семејство.
Подгответе домашно зготвени оброци со вашето дете! Ставете го тенџерето на шпорет и подгответе го секое јадење за кукли и плишани мечиња. Шпоретот е целосно опремен со потребните додатоци за готвење.
Можете да ги измиете садовите во мијалникот и повторно да готвите колку што сакате. Шпоретот ќе биде одличен додаток на вашите постоечки садови и сетови за сечење – кои може да се комбинираат на кој било начин.
Мама сигурно ќе му позајми на малиот готвач неколку калапи за мафини и повеќе.
Одличен детски кујнски сет за играње, благодарение на кој децата можат да готват и подготват вкусни јадења за семејството или пријателите.
Учењето да користите кујнски алатки додека се забавувате, креативното размислување и имагинацијата на децата може совршено да се стимулираат.
Часовникот со подвижни стрелки на врвот од сетот покажува одреден реализам. Со овие часовници децата можат да научат да го мерат времето.
Просторот за складирање под мијалникот е доволно голем за децата да ја складираат сопствената храна. Ова е одлична можност за вашето дете да научи одговорност за сопствениот хаос и чистење преку игра.
Комплетот помага да се развијат интереси и да се научи готвење – можно е вашето дете да ја освои титулата семеен MasterChef.

 • Сетот вклучува:
 • Тенџере со капак
 • Тава со пржено јајце
 • Лажица
 • Ажур шпатула
 • Шпатула
 • Садови за сол и бибер
 • Часовник со подвижни стрелки
 • 4 подвижни копчиња
 • Аспиратор
 • Рерна
 • Два горилници
 • Метален мијалник
 • Играчката е наменета за деца над 2 години

Слични Производи

Последно Прегледано