VIGA Дрвена играчка коцки сет од 100

1.499,00 ден

14 Луѓе го гледаат овој производ!
 • Достава до адреса | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).

Опис на производот

Карактеристики на производот:

VIGA Дрвена играчка коцки сет од 100

Дрвените коцки од VIGA се едни од најубавите играчки кои ќе служат долго време и ќе му пружат на вашето дете долгогодишна интересна и креативна забава
Сетот е наменет за деца над 2 години

 • Играјќи со нашите коцки, бебето ја обликува прецизноста на движењата на рацете и ја подобрува координацијата око-рака
 • Тоа се квалитети кои ниту една друга играчка не може да ги замени
 • Комплетот содржи 100 цигли во боја
 • Тоа е совршено решение за вашето дете да научи бои и форми преку игра
 • Разновидноста на форми ви овозможува да изградите уникатни згради, градови и предмети
 • Коцките се спакувани во пластична кофа со рачка, што ќе го олесни нивното движење насекаде
 • Сетот вклучува и брошура која ќе го инспирира детето да игра креативно
 • Играчка наменета за мали деца од 2 години
 • Целата е изработена од буково дрво и обоена со нетоксични бои со живи бои кои ќе го привлечат погледот и ќе ве поттикнат да играте со многу забава
 • Наш приоритет е безбедноста на децата и највисокиот квалитет на играчките, затоа се грижиме боите со кои ги бојадисуваме нашите играчки да ги исполнуваат безбедносните стандарди (EN71 и ASTM)

Слични Производи

Последно Прегледано