VIGA Дрвена играчка фарма со трактор

1.099,00 ден

19 Луѓе го гледаат овој производ!
 • Достава до адреса | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).

Опис на производот

Карактеристики на производот:

VIGA Дрвена играчка фарма со трактор

 • Играчката VIGA Wooden Tractor with Trailer and Animals е проширена со нови производи кои не само што воодушевуваат со нивните бои, туку и совршено ќе ги збогатат вашите постоечки играчки и животни од фарма
 • Децата учат сè набљудувајќи го светот околу нив и со голема радост помагаат да се грижат за животните на фармата, како да се хранат и да се грижат за нив. Смешен трактор од Вига, кој доаѓа на фармата со фармер и животни, ќе го забавува и воодушеви секое дете. Оградите, кои често се каросерија на приколки за трактор, служат и како огради зад фармата, што ја прави играта уште пореална
 • Сетот се состои од трактор и приколка што се вади. Комплетот вклучува и дрвени фигури: фармер, коњ, овца, крава, шише со млеко, бала слама и 4 отстранливи елементи од приколката со странична ограда
 • Горните делови на приколката на тракторот може да се откачат за да се создаде ограда за животните на фармата
 • Дополнителна предност е монтираната игла, благодарение на која можете да го откачите тракторот и слободно да ја вртите приколката
 • Детето може да постави поединечни фигури насекаде, создавајќи многу можности за текот на настаните
 • Додека ја развивате вашата имагинација и рачна умешност, ќе научите и како да одредите растојанија
 • Обликот на тракторот е лесен за разбирање за малите деца
 • Се состои од многу шарени делови кои ќе му помогнат на вашето малечко да ги развие моторичките вештини и координацијата рака-око
 • Повторното создавање на ситуации познати на детето од секојдневните набљудувања има позитивно влијание врз сеопфатниот развој на детето, поддржувајќи ги социјалните вештини, играњето со врсниците и решавањето проблеми
 • Контактот со дрвени играчки дава многу радост и го развива чувството за естетика кај детето
 • Комплетот вклучува:
 • трактор
 • приколка
 • фармерска фигура
 • фигура на крава
 • фигура на коњ
 • фигура на овца
 • 4 отстранливи страни на приколката/огради за пенкало
 • Сламена бала
 • Играчката е изработена од буково дрво и обоена со нетоксични бои кои ќе го задоволат секој корисник и ќе му дадат многу забава
 • Наш приоритет е безбедноста и квалитетот на производите што ги нудиме, поради што се грижиме боите што ги користиме за бојадисување на нашите играчки да бидат нетоксични и да ги задоволуваат безбедносните стандарди (EN71 и ASTM)
 • Играчката е наменета за деца над 18 м+

Слични Производи

Последно Прегледано