VIGA Дрвена играчка абакус

1.199,00 ден

18 Луѓе го гледаат овој производ!
  • Достава до адреса | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).

Опис на производот

Карактеристики на производот:

VIGA Дрвена играчка абакус

  • Децата лесно ги пресметуваат операциите користејќи ги 10-те дрвени мониста сместени во секој од 10-те редови на абакусот
  • Врз основа на системот со 5 броеви каде во секој ред бојата се менува за 5 монистра
  • Значи 7 може да стане 5+2
  • Извонредно изработен со нетоксични бои и глазури
  • Димензии: 240 х 310 х 140 mm

Слични Производи

Последно Прегледано