Nutraxin Artroflex Таблети за болка + подарок Artroflex Гел за болка

1.299,00 ден

Нема на залиха

Нема на залиха

11 People watching this product now!
  • Достава до адреса | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).

Опис на производот

Карактеристики на производот:

NUTRAXIN ARTROFLEX таблети за возрасни 90 таблети + гратис 100 ml гел за болка

  • Таблетите Artroflex од брендот Nutraxin ја ублажуваат  болката и  воспалителните симптомите при остеоартрит, ревматски заболувања и спортски повреди
  • Намалување на отокот и болката во зглобовите и до 13 единици (на скала од 0 до 100)
  • Аналгетски ефект споредлив со ацетаминофен (парацетамол), па дури и новите COX2 инхибитори
  • Антиинфламаторен ефект споредлив со преднизолон
  • Дополнително, подарокот Artroflex гел има специјална формулација со липозомална технологија за брза апсорпција преку кожата и моментален ефект врз болката и отокот
  • Пред употребата на лекот внимателно прочитајте го упатството
  • За ризикот и несаканите дејства советувајте се со лекар или фармацевт

 

Слични Производи

Последно Прегледано