Migliori Мопед Cammello Comfort 50cc + 1 година гаранција

56.699,00 ден

11 Луѓе го гледаат овој производ!
 • Достава до адреса | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).

Опис на производот

Карактеристики на производот:

Migliori Мопед Cammello Comfort 50cc + 1 година гаранција

 • Мотор: 4 тактен- бензин
 • Макс брзина: 45 km/h
 • Алумински бандажи
 • Ергономски потпирач за совозачот
 • Ветробран
 • Тежина: 86 kg
 • Сопирачки: Диск/ барабан
 • Зафатнина: 49.6 cc
 • Моќ: 1,9 kW@8000rpm
 • 1 година гаранција

Спојот на квалитет, практичност, економичност и модерен дизајн ни доаѓа спакуван во новиот Migliori Cammello Соmfort

Мопедот кој освојува со својот интересен изглед , а се истакнува со неговата врвна управливост, удобност и универзалност. Изработен е од квалитетни иновативни и трајни материјали, со интегрирана, засилена рамка која гарантира голема носивост и издржливост. Има највисок клиренс во класата, преден телескоски управувач, задни амортизери со пет степени на висина, хидраулична предна-диск кочница и задна-барабан ножна кочница. Располага со дури два багажници  и пракитечн централен простор за одлагање и чување на разни предмети . Варијантата Comfort, најбогато опремената варијанта од овој мопед, ни доаѓа со фелни направени од лесен материјал, eргономски потпирач за совозачот, штитници за раце и многу други детали кои го дефинираат неговиот спортски изглед.Покрај економичниот четири-тактен бензиски агрегат, негов главен адут е четири степениот, полу-автоматски менувач кој овозможува константен вртежен момент и доволна моќ  да се совлада секој терен

Последно Прегледано