AGRINA Компресор клипен 2.2kW 200L + 3 години гаранција

36.299,00 ден

11 People watching this product now!
  • Достава до адреса | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).

Опис на производот

Карактеристики на производот:

AGRINA Компресор клипен 2.2kW 200L + 3 години гаранција

  • Моќност: 2.2 kW (3 hp)
  • Запремнина: 200 l
  • Напон: 220V- Монофазен
  • Проток на воздух: 336 l/min
  • Притисок: 8 bar
  • Тежина: 115 kg
  • Производител: Агрина
  • Земја на потекло: Кина
  • 3 години гаранција

Компресор со голем капацитет наменет за домашна и индустриска употреба. Располага со моќен мотор поврзан со двоклипна компресорска глава преку ремен. Oпремен е со тркала и U рачка за лесен транспорт

Последно Прегледано