AGRINA Бензинска пумпа за вода LT50-30 + 3 години гаранција

8.499,00 ден

20 Луѓе го гледаат овој производ!
  • Достава до дома | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).
Бесплатна достава за сума над 20.000 ден.

Опис на производот

Карактеристики на производот:

  • Капацитет: 500 l/min – 30 m3/h
  • Висина: 23 m
  • Длабочина: 7 m
  • Јачина на мотор: 3,5 Кw
  • Усисно и излезно црево 50 mm
  • Тежина: 24 кг
  • Производител: Агрина
  • Земја на потекло: Кина

Бензинска пумпа за вода со голем капацитет која се користи за наводнување на земјоделски површини. Поседува моќен 4-тактен мотор кој овозможува голем проток на вода за кратко време со минимална потрошувачка на гориво. Идеална за долги циклуси на работа

Слични Производи

Последно Прегледано