ADIPEAU Крема за затегнување и регенерирање на кожата на лицето 50ml

3.999,00 ден

19 People watching this product now!
  • Достава до дома | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).
Бесплатна достава за сума над 20.000 ден.

Опис на производот

Активен крем за лице кој содржи комерцијална комбинација на природни адипогени и липолитички агенси. Оваа комбинација уникатно ги тонизира масните клетки на кожата, истовремено одржувајќи ја регенерацијата на кожата.

Извонредните резултати зборуваат сами за себе. Формулата е веганска и е тестирана на њујорчани, а не на беспомошни животни.

Состојки:

WATER (AQUA), CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL, DICAPRYLYL CARBONATE, GLYCERIN, BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2, GLYCERYL OLEATE CITRATE, CETEARYL ALCOHOL, KAEMPFERIA PARVIFLORA RHIZOME EXTRACT, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, ORYZA SATIVA (RICE) BRAN WAX, CARBOMER, TOCOPHERYL ACETATE, XANTHAN GUM, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, PROPANEDIOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, OLEIC ACID, POLYSORBATE 20, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM BENZOATE, TOCOPHEROL, SODIUM HYDROXIDE, PENTYLENE GLYCOL, PHENETHYL ALCOHOL.

 

ТВОЈАТА КОЖА Е МОЌНА

  • Режим на здрави масни клетки во кожата на лицето.
  • Искористете ја моќта на дермалните масни клетки за затегнување и регенерирање на кожата.
  • Развиено со и за холистички практичари.
  • Клучни елементи кои работат во синергија за да ја зајакнат и пополнат кожата.
  • Подобрување на крвната циркулација.
  • Циркулацијата ја доставува правилната комбинација на фактори за раст до новонастанатите масни клетки,стимулирајки природна регенерација.
  • Со eдноставна масажа на кожата на лицето,Micro-needling третман или Micro-current третман.
  • Додатоците за регенерација во комбинација со виско протеинска исхрана и храна богата со витамин Ц ги стимулираат мастните клетки на побрза и подобра регенерација.

За повеќе информации
Веб страна: www.adipeau.com
Инстаграм: Adipeau
Youtube: Aeducator

Слични Производи

Последно Прегледано