Acer Лаптоп 15.6″ Aspire 3 A315-58-37AT + 2/1 година гаранција

27.699,00 ден

11 People watching this product now!
 • Достава до адреса | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).

Опис на производот

Карактеристики на производот:

Acer Лаптоп 15.6″ Aspire 3 A315-58-37AT + 2/1 година гаранција

 • Оперативен систем:
  • Оперативен систем:Бесконечен ОС

  Процесор:

  • Производител на процесор: Intel®
  • Тип на процесор: Core™ i3
  • Модел на процесор: i3-1115G4
  • Брзина на процесорот: 3 GHz
  • Основен процесор: Дво јадра (2 јадра)
  • Генерирање на процесор: 11-та генерација

  Екран и графика

  • Производител на графички генератори: Intel®
  • Модел на графички генератор: UHD графика
  • Достапност на графичка меморија: Заедничко
  • Големина на екран: 39,6 см (15,6″)
  • Тип на екран: LCD екран
  • Технологија на позадинско осветлување: LED сијалица
  • Резолуција на екранот: 1920 x 1080

  Меморија:

  • Вкупна инсталирана системска меморија: 8 GB
  • Читач на мемориски картички:Не

  Складирање:

  • Вкупен капацитет на меморискиот погон во цврста состојба (SSD): 512 GB
  • Полупроводнички погон интерфејс: PCI Express
  • Тип на оптички погон: Не

  Мрежа и комуникации:

  • Стандарден за безжичен LAN: IEEE 802.11a/b/g/n/ac
  • Етернет технологија: Гигабитен етернет
  • Bluetooth стандард: Bluetooth 5.0

  Вградени уреди:

  • Број на звучници: 2
  • Звук: Стерео

  Интерфејси/Влезови:

  • Број на HDMI излези: 1
  • Број на USB 2.0 порти: 1
  • Број на порти за USB 3.2 Gen 1 тип А: 2
  • Вкупен број на USB порти: 3
  • Мрежа (RJ-45)

  Влезни уреди:

  • Тип на уред за покажување: Подлога за допир
  • Функции на подлогата за допир:Допир со повеќе гестови

  Информации за батеријата:

  • Број на клетки: 2
  • Состав на батеријата: Литиум-јон (Li-Ion)
  • Макс. траење на батеријата: 9 часа
  • Напојување на батеријата: 36,70 Wh

  Опис на користење на енергија

  • Макс. напојување во вати: 45 В

  Димензии на производот:

  • Висина: 19.90 mm
  • Ширина: 363.4 mm
  • Длабочина: 238.4 mm
  • Тежина: 1.70 kg

  2/1 година гаранција (2 години за физички лица,1 година за правни лица)

Слични Производи

Последно Прегледано