ISKRA XY HT260B Бензинска ножица за жива ограда + 2 години гаранција

9.999,00 ден

20 Луѓе го гледаат овој производ!
 • Достава до дома | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).
Бесплатна достава за сума над 20.000 ден.

Опис на производот

Карактеристики на производот:

 • Волумен на мотор: 26,3 cm3
 • Тип на мотор: HT260B (1E34F) 2-тактен
 • Воздушно ладење на мотор
 • Јачина: 0,75 kW (1.0 KM)
 • Врежи: 3000 okr/min
 • Брзина на вртежи без оптеретување: 7500 okr/min
 • Ширина на сечиво (max): Ø 23 mm (0,9”)
 • Должина на сечиво: 560 mm (22”)
 • Должина на мачот: 600 mm (23,6”)
 • Капацитет на гориво: 0,5 L
 • Вибрации (предна рачка): 6,944 m/s2
 • Вибрации (задна рачка): 5,331 m/s2
 • Димензии на пакување (v mm): 215 (Висина) x 1070 (Ширина) x 240 (Должина)
 • Нето тежина: 4,8 kg
 • 2 години гаранција

Слични Производи

Последно Прегледано