ISKRA HG56SMH-BS675EXi Бензинска косилка за трева + 2 години гаранција

35.999,00 ден

10 Луѓе го гледаат овој производ!
 • Достава до дома | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).
Бесплатна достава за сума над 20.000 ден.

Опис на производот

Карактеристики на производот:

Iskra HG56SMH-BS675EXi Бензинска косилка за трева + 2 години гаранција

 • Моќност: 2,68 kW
 • Обем на моторот: 163 кубика
 • Брзина во мирување: 2800 вртежи во минута
 • Тип на моторот: четиристепен BS675EXi
 • Ладење на воздухот на моторот
 • Режим на возење: сопствен погон
 • Капацитет на резервоарот за гориво: 1 L
 • Капацитет на тавче за масло: 0,47 L
 • Прилагодлива висина на сечење: 20-75 mm
 • 8 позиции за прилагодување на висината (централно)
 • Максимална ширина на сечењето: 560 mm (22 “)
 • Функција за мулчирање
 • Тркала на лежиште:
 • Преден 178 мм (7 “)
 • Заден 254 mm (10 “)
 • Обем на корпа за трева: 62L
 • Врска со црево во градина
 • За тревници до: 1800 м²
 • Димензии на пакетот mm: 955  x 600  x 490
 • Бруто тежина: 39,5 кг

Слични Производи

Последно Прегледано