ISKRA Бензинска косилка самоодечка HG51SMH-RV210 + 2 години гаранција

29.999,00 ден

20 Луѓе го гледаат овој производ!
 • Достава до дома | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).
Бесплатна достава за сума над 20.000 ден.

Опис на производот

Карактеристики на производот:

Iskra Бензинска косилка самоодечка HG51SMH-RV210 + 2 години гаранција

 • Зафатнина на моторот: 209 cm3
 • Моќност: 4,0 kW
 •  Брзина на мирување: 2800 вртежи во минута
 • Тип на мотор: четиритактен OHV
 • Воздушно ладење на моторот
 • Режим на возење: самоодни
 • Капацитет на резервоарот за гориво: 1,2 l
 • Капацитет на сад за масло: 0,5 l
 • Прилагодлива висина на сечење: 25-75 mm
 • 8 позиции за прилагодување на висината (централно)
 • Максимална ширина на сечење: 510 mm
 • Функција за мулчирање
  • Тркала со лежишта:
  • Предна 203 mm (8″)
  • Заден 279 mm (11″)
 • Волумен на корпа за трева: 62 l
 • Приклучок за градинарско црево
 • За тревници до: 1600 m²
 • Димензии на пакетот : 920  x 620 x 500 mm
 • Нето тежина: 33,5 kg
 • Бруто тежина: 37 kg
 • 2 години гаранција

Слични Производи

Последно Прегледано