ISKRA Бензинска косилка самоодна HG51SMH-RV170-E + 2 години гаранција

34.999,00 ден

15 Луѓе го гледаат овој производ!
 • Достава до адреса | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).

Опис на производот

Карактеристики на производот:

Iskra Бензинска косилка самоодечка HG51SMH-RV170-E + 2 години гаранција

 • Зафатнина на моторот: 170,1 cm3
 • Моќност: 2,8 kW
 • Брзина на мирување: 2800 вртежи во минута
 • Тип на мотор: четиритактен (RV170-S)
 • Воздушно ладење на моторот
 • Палење на електричен мотор (E-START)
 • Режим на возење: самоодни
 • Капацитет на резервоарот за гориво: 1,0 l
 • Капацитет на сад за масло: 0,55 l
 • Прилагодлива висина на сечење: 25-75 mm
 • 8 позиции за прилагодување на висината (централно)
 • Максимална ширина на сечење: 510 mm (20″)
 •  Тркала со лежишта:
 •     • Преден 203 mm (8″)
 •     • Заден 279 mm (11″)
 • Волумен на корпа за трева: 62L
 • Димензии на пакетот : 830 x 570 x 500 mm
 • Нето тежина: 34,5 kg
 • Бруто тежина: 37,5 kg

Слични Производи

Последно Прегледано