ISKRA Бензинска косилка самоодечка BN46SMH-RV145 + 2 години гаранција

20.999,00 ден

Нема на залиха

Нема на залиха

12 Луѓе го гледаат овој производ!
 • Достава до дома | 1-4 дена

Доставата се пресметува на следниот чекор (во Кошничка).
Бесплатна достава за сума над 20.000 ден.

Опис на производот

Карактеристики на производот:

Iskra Бензинска косилка самоодечка BN46SMH-RV145 + 2 години гаранција

 • Волумен на моторот: 139 cm3
 • Моќност: 2,4 kW
 • Брзина во мирување: 2800 вртежи во минута
 • Тип на моторот: OHV со четири удари
 • Ладење на воздухот на моторот
 • Режим на возење: сопствен погон
 • Капацитет на резервоарот за гориво: 1, l
 • Капацитет на резервоарот за масло: 0,55 l
 • Прилагодлива висина на сечење: 20-75 mm
 • 8 позиции за прилагодување на висината (централно)
 • Максимална ширина на сечењето: 460 mm (18 “)
 • Функција за мулчирање
 • Тркала на лежиште:
  • Преден 178 мм (7 “)
  • Заден 254 mm (10 “)
 • Волумен на корпа за трева: 62 l
 • За тревници до: 1400 м²
 • Димензии на пакувањето: 770  x 565  x 500 mm
 • Нето тежина: 34,2 kg
 • Бруто тежина: 36,2 kg
 • 2 години гарнција

Слични Производи

Последно Прегледано